Εργασίες συντήρησης στην Επαρχιακή οδό Νέας Μηχανιώνας
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEimkhMCLNcnp4ORpXP7EGSbO3w-tAKYUAPvQQyfuMfpgGrOb0sGVczBfc3r-aZFK6L9UnF0ajmwgpoOIjYOV16lYQU3o46QtcHHeVpyM_WocHeYqPKzG0B1TeWNzAGi5p9cw8ImuXzvIu-jQKF10TLkJYBiPYXTspOAbJ4rd8eYft_BGiN71ghOyRw2_w/s16000/ergasies-dromos%5B1%5D.jpg)
Eργασίες συντήρησης και καθαρισμού στην 27η Επαρχιακή Οδό Θεσσαλονίκης-Νέας Μηχανιώνας θα πραγματοποιηθούν από τη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας σήμερα, Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου 2023.
Συγκεκριμένα, θα πραγματοποιηθούν εργασίες καθαρισμού της νησίδας της 27ης Επαρχιακής Οδού Θεσσαλονίκης- Νέας Μηχανιώνας, στη διασταύρωση για το αεροδρόμιο και στις δύο κατευθύνσεις, με αποκλεισμό της αριστερής λωρίδας κυκλοφορίας.
Οι εργασίες θα πραγματοποιηθούν τη Δευτέρα 4 Σεπτεμβρίου 2023, με ώρα έναρξης στις 7.00 π.μ. και ανάλογα με τις επικρατούσες καιρικές συνθήκες.
Ήδη έχει γίνει η σχετική συνεννόηση με το Τμήμα Τροχαίας Θέρμης, ώστε να υπάρξουν οι απαραίτητες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις για την ασφαλέστερη διεξαγωγή της κυκλοφορίας στη διάρκεια των εργασιών.