Με δύο γκολ στο φινάλε ο Θερμαϊκός αγγίζει το όνειρο της Γ’ Εθνικής - THERMISnews.gr

Τελευταία Νέα:

Με δύο γκολ στο φινάλε ο Θερμαϊκός αγγίζει το όνειρο της Γ’ Εθνικής

Σχετική εικόνα
 vs

Αναλυτικά

Παιχνίδι σίγουρα όχι για καρδιακούς πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Θέρμης όπου ο Θερμαϊκός με δύο γκολ στο 89’ και στο 93’ πήρε σπουδαία νίκη απέναντι σε  μια πολύ καλή για ακόμα μια φορά Αυγή.
Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τις καλύτερες των προθέσεων από πλευράς και των δύο ωστόσο το πρώτο ημίχρονο ήταν κυρίως ματς κέντρου χωρίς ιδιαίτερες φάσεις.
Στην επανάληψη και όσο η ώρα περνούσε το άγχος ήταν φανερό. Οι δύο ομάδες πίεζαν για το γκολ που θα τους έφερνε μπροστά στο σκορ και αυτό θα μπορούσαν να το πετύχουν και οι δύο, με τον Ιάσονα να χάνει μια δύο κλασικές ευκαιρίες για το 0-1.
Ωστόσο, η Θέρμη που γνώριζε το αποτέλεσμα μέσα στην Χαλάστρα ήθελε την νίκη για να έχει το πάνω χέρι και να πάει για δύο αποτελέσματα στο τελευταίο ματς.
Διαιτητής: Βανδουλάκης (Τσεχελίδης, Χατζηβασιλείου)