Το Επενδυτικό Σχέδιο του δήμου Θέρμης για την “Ολοκληρωμένη ενεργειακή μετάβαση προς την κλιματική ουδετερότητα»
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj6r-yL0LSnFWwXvST7R5sI2iYjzxBtVeAoLvcpgNW5hPGu6trxQRMyw5gkF79cJGTtuWzvWFOfsDINd10eK-4nF-Z4YAb5O3U1xPaxQsaoHnKI3X-t2a5ggwtFs9bnfIkeqRqspgZjiCt30SKOTvxKozlIEAiHgieP1C89VB_QQues7HtIrVvm5mYV/s16000/%CE%A0%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%A0%CE%91%CE%A1%CE%9F%CE%A5%CE%A3%CE%99%CE%91%CE%A3%CE%97-EUCF-960x650%5B1%5D.jpg)
Σκοπός της εκδήλωσης, πέρα από την παρουσίαση του σχεδίου και την επικοινωνία των πολλαπλών ωφελειών των παρεμβάσεων σε όλους του καταναλωτές, είναι και η μεταφορά της εμπειρίας του Δήμου Θέρμης προς στελέχη άλλων Δήμων που ενδιαφέρονται για ή αναπτύσσουν αντίστοιχα σχέδια και στρατηγικές για την κλιματική ουδετερότητα, προκειμένου να διερευνηθεί η δυνατότητα αναπαραγωγής των καλών πρακτικών του Επενδυτικού Σχεδίου της Θέρμης καθώς και η εγκαθίδρυση σχέσεων συνεργασίας μεταξύ τους κατά την κατάρτιση και υλοποίηση των σχετικών σχεδίων.
Η παρουσίαση είναι ανοιχτή για όλους τους πολίτες, φορείς και εμπλεκόμενους στον Δήμο Θέρμης και ευρύτερα ενδιαφερόμενους μέσω του παρακάτω συνδέσμου:
https://us06web.zoom.us/j/83840673974?pwd=UHRwSzcvWlowUGVPdHgxd0ZCZWMwUT09
Το πρόγραμμα της εκδήλωσης βρίσκεται στον επόμενο σύνδεσμο.
http://project4.quickconnect.to/d/s/qoK5XtA5oSPkbQTdX1xAEIuABT539oaF/a-5BY4eBd_NGGtP1Xn2ZVkoPiF8_TeQr-QLMAmnd07Ak
https://us06web.zoom.us/j/83840673974?pwd=UHRwSzcvWlowUGVPdHgxd0ZCZWMwUT09
Το πρόγραμμα της εκδήλωσης βρίσκεται στον επόμενο σύνδεσμο.
http://project4.quickconnect.to/d/s/qoK5XtA5oSPkbQTdX1xAEIuABT539oaF/a-5BY4eBd_NGGtP1Xn2ZVkoPiF8_TeQr-QLMAmnd07Ak