Έργα από σήμερα στο δρόμο για Μηχανιώνα
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEimkhMCLNcnp4ORpXP7EGSbO3w-tAKYUAPvQQyfuMfpgGrOb0sGVczBfc3r-aZFK6L9UnF0ajmwgpoOIjYOV16lYQU3o46QtcHHeVpyM_WocHeYqPKzG0B1TeWNzAGi5p9cw8ImuXzvIu-jQKF10TLkJYBiPYXTspOAbJ4rd8eYft_BGiN71ghOyRw2_w/s16000/ergasies-dromos%5B1%5D.jpg)
Eργασίες συντήρησης στην 27η Επαρχιακή Οδό Θεσσαλονίκης- Νέας Μηχανιώνας πραγματοποιούνται από τη Διεύθυνση Τεχνικών Έργων της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας από την Παρασκευή 8 Μαρτίου έως και την Παρασκευή 15 Μαρτίου 2024, με ώρα έναρξης στις 08.00 π.μ. και ανάλογα με τις επικρατούσες καιρικές συνθήκες.
Πρόκειται για τις εξής εργασίες:
Α) Εργασίες τοποθέτησης νέων Συστημάτων Ασφαλείας Οδού (στηθαίων) επί της 27ης Επαρχιακής οδού Θεσσαλονίκης – Ν. Μηχανιώνας, στο τμήμα από τη “Villa KIZA” έως το ξενοδοχείο “SUN BEACH”, στην κατεύθυνση προς Ν. Μηχανιώνα.
Β) Οικοδομικές εργασίες επί του ερείσματος της 27ης Επαρχιακής οδού Θεσσαλονίκης – Ν.Μηχανιώνας εντός του οικισμού των Νέων Επιβατών, στην κατεύθυνση προς Ν. Μηχανιώνα.
Κατά την εκτέλεση των εργασιών η κίνηση των οχημάτων θα διενεργείται με εναλλάξ κυκλοφορία.
Ήδη έχει γίνει η σχετική συνεννόηση με το Τμήμα Τροχαίας Θέρμης, ώστε να υπάρξουν οι απαραίτητες κυκλοφοριακές ρυθμίσεις για την ασφαλέστερη διεξαγωγή της κυκλοφορίας στη διάρκεια των εργασιών.