Με ποια σειρά βαφόμαστε; Σας έχουμε top tips!
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi-3qivX5jhDLknkm6oQQns2zokWt4gXbKpK7oNPfd1ZG36eeWOCGj1EeLD2XXoRdz9Ia0guKdMOqNrAL3XhKYvhit8bjqDDyzLb1yWS3l7vpn7aH3w9JAC5B2h8ubcsHIajivNHnvGav32fPHWbjekUlR3xH427DkCtzYqxlEgDIVR1SgMt5QOumLLBJ0/w400-h246/seira-pou-vafomaste.jpg)
Με ποια σειρά βαφόμαστε; Ένα μαυρισμένο πρόσωπο που φαίνεται κάπως αλλόκοτο είναι χειρότερο και από ένα πορτοκαλί μαύρισμα – δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο από το να διαπιστώνεις πως το παράκανες με το bronzer, αφού έχεις ολοκληρώσει το μακιγιάζ σου.
Υπάρχει, όμως, ο τρόπος που μπορεί να σου εγγυηθεί πως θα πετύχεις φυσικό αποτέλεσμα κάθε φορά: απλώς, άλλαξε τα βήματα και εφάρμοσε το bronzer μετά το highlighter σου – όχι το αντίστροφο.
Βonus Τip: Δοκίμασε bronzers και highlighter σε μορφή stick που θα σε βοηθήσουν στην εφαρμογή αλλά και στην ποσότητα.
Tι λέει η beauty expert;
Υπάρχει, όμως, ο τρόπος που μπορεί να σου εγγυηθεί πως θα πετύχεις φυσικό αποτέλεσμα κάθε φορά: απλώς, άλλαξε τα βήματα και εφάρμοσε το bronzer μετά το highlighter σου – όχι το αντίστροφο.
Βonus Τip: Δοκίμασε bronzers και highlighter σε μορφή stick που θα σε βοηθήσουν στην εφαρμογή αλλά και στην ποσότητα.
Tι λέει η beauty expert;
Όταν βάζεις foundation και bronzer πριν βάλεις το highlighter είναι δύσκολο να καταλάβεις αν έχεις βάλει τη σωστή ποσότητα. Είναι σαν τη σχέση κραγιόν – ρουζ.Θα βοηθούσε περισσότερο να βάλεις πρώτα το κραγιόν σου και μετά το ρουζ, γιατί το κραγιόν είναι το σημείο αναφοράς για την ποσότητα του ρουζ που θα χρησιμοποιήσεις.