Στον τελικό του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου τυφλών 5x5 η Εθνική Ελλάδος - THERMISnews.gr

Τελευταία Νέα:

Την παρουσία της στον τελικό του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου τυφλών 5x5 Β` κατηγορίας, εξασφάλισε η εθνική μας ομάδα, μετά τη νίκη με 1-0 επί της Πολωνίας.

Η εθνική ομάδα ποδοσφαίρου βρίσκεται από τις 22 Σεπτεμβρίου, στη Ρουμανία για την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος

Το συγκρότημα του Παναγιώτη Στεφανίδη, «καπάρωσε» επίσης, από σήμερα και το ένα από τα δύο «εισιτήρια» που οδηγούν αυτόματα στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Α` κατηγορίας που θα γίνει το 2022.

Το τέρμα που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Δήμος Ζαχαρός, έξι λεπτά πριν την ολοκλήρωση του δεύτερου ημιχρόνου.

Στον άλλο αγώνα της 2ης ημέρας, η Ρουμανία συνέτριψε 12-0 την Αλβανία. Ελλάδα και Ρουμανία θα βρεθούν αντιμέτωπες αύριο (27/9, 15:00).

Τα αποτελέσματα της 2ης ημέρας:
Ελλάδα-Πολωνία 1-0
Ρουμανία-Αλβανία 12-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 2 αγώνες): Ρουμανία 6, ΕΛΛΑΔΑ 6, Πολωνία 0, Αλβανία 0.

Υπενθυμίζουμε πως η Εθνική ποδοσφαίρου τυφλών προπονείται στο γήπεδο του ΕΑΚ Μίκρας, του Δήμου Θέρμης, στο οποίο πρόσφατα λύθηκαν πολλά και σοβαρά προβλήματα (χλοοτάπητας) και που πλέον πληροί όλες τις επίσημες προϋποθέσεις για να φιλοξενήσει διεθνείς αγώνες ποδοσφαίρου τυφλών.