Θερμαϊκό Θέρμης: Δυνατό κράς τεστ σήμερα με Δόξα Δράμας
![](https://1.bp.blogspot.com/-O39PhTVcgMg/YRZfir084MI/AAAAAAABSHo/GiDVGAl8UHkoZa9A1iGsTHVOcP2NjRtswCLcBGAsYHQ/s16000/thermaikos-thermis-800x443%255B1%255D.jpg)
Δυνατό κράς τεστ σήμερα με Δόξα Δράμας για Θερμαϊκό Θέρμης.
Μετά τα πρώτα χρήσιμα συμπεράσματα που βγήκαν στο πρώτο φιλικό παιχνίδι με την Αναγέννηση Πλαγιάς (ήττα με 2-0) την ευκαιρία για περισσότερα θα έχουν στο σημερινό ματς με αντίπαλο την Δόξα Δράμας οι προπονητής του Θερμαϊκού Τάσος Δούμας και Βασίλης Μπούρκας
Η ανακοίνωση του Θερμαϊκού Θέρμης για το φιλικό και οι διευκρινιστικές οδηγίες
Το πρώτο δυνατό φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασία της, δίνει σήμερα Παρασκευή 13 Αυγούστου και ώρα 6:30 μ.μ. στην έδρα της, η αντρική ομάδα του ΘΕΡΜΑΪΚΟΥ Θέρμης με αντίπαλο την ομάδα της ΔΟΞΑΣ ΔΡΑΜΑΣ.
Σύμφωνα με τις διευκρινιστικές οδηγίες που εκδόθηκαν από τη Γ.Γ.Α., στις 9 Αυγούστου 2021, με βάση την ΚΥΑ που εκδόθηκε στις 7-08-2021, με τίτλο «Έκτακτα μέτρα προστασίας της δημόσιας υγείας από τον κίνδυνο περαιτέρω διασποράς του κορωνοϊού covid 19 στο σύνολο της Επικράτειας για το διάστημα από 09-08-2021 μέχρι 16-08-2021» (ΦΕΚ 3660 β΄), επιτρέπεται η παρουσία θεατών σε αγώνες, σε ανοικτές εγκαταστάσεις, ΧΩΡΙΣ ηλεκτρονικό σύστημα εισιτηρίων, με πληρότητα έως 60% της χωρητικότητας.
Σημειώνεται ότι η χωρητικότητα του δημοτικού γηπέδου της Θέρμης, ανέρχεται στα 500 άτομα, ΑΡΑ Η ΠΛΗΡΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΞΕΠΕΡΝΑ ΤΑ 300 άτομα.
ΤΟ ΩΣ ΑΝΩ ΙΣΧΥΕΙ ΜΟΝΟΝ ΓΙΑ ΠΛΗΡΩΣ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΥΣ ΘΕΑΤΕΣ και ως 5% ΤΟΥ ΜΕΓΙΣΤΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΤΟΥ ΘΕΑΤΩΝ ΓΙΑ ΜΗ ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΥΣ ΑΝΗΛΙΚΟΥΣ ΕΩΣ 17 ΕΤΩΝ.
Οι ανήλικοι άνω των 12 και έως 17 ετών προσκομίζουν PCR test 72 ωρών ή Rapid test 48 ωρών. Οι ανήλικοι έως και 12 ετών επιτρέπεται να εισέρχονται και με αρνητικό self test που έχει διενεργηθεί την ημέρα του αγώνα.
Η χρήση μάσκας είναι υποχρεωτική σε όλη τη διάρκεια παραμονής στο γήπεδο.