Νίκη με ανατροπή σε φιλικό για Θέρμη (1-2) μέσα σε Πολίχνη (συνθέσεις και γκολ) - THERMISnews.gr

Τελευταία Νέα:

Νίκη με ανατροπή σε φιλικό για Θέρμη (1-2) μέσα σε Πολίχνη (συνθέσεις και γκολ)

Η πολύ ζέστη ήταν ο πρωταγωνιστής σε ένα αρκετά δυνατό παιχνίδι ανάμεσα σε Φοίνικα Πολίχνης και Θερμαϊκό Θέρμης.

Αν και ο Φοίνικας προηγήθηκε οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που με ανατροπή πήραν την νίκη σκοράροντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Τόσο ο Λάμπρος Ανδριόπουλος για τον Φοίνικα όσο και οι Τάσος Δούμας και Βασίλης Μπούρκας χρησιμοποίησαν καθ όλη την διάρκεια του ματς όσους παίκτες είχαν στην διάθεση τους.

Σκόρερ: Παπαδόπουλος (22’), Αθανασιάδης (38’), Παχούμης (76’).
Διαιτητής: Τικόζογλου (Αγγελόπουλος, Χατζηβασιλείου)

ΦΟΙΝΙΚΑΣ:
Μπαντής (30’Μυλωνάς), παίκτης υπό δοκιμή, Ατματζίδης, Παπαβασιλείου, , Κωτσιάς, Τσεβρεντζής, Παπαδόπουλος, Τράϊκος, Ζλατίντσης, Ανδρέου, Καμενίδης

ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ: Μυλωνάς (60’ Μπαλάφας), Πόζογλου Γ, παίκτης υπό δοκιμή, Σείζης, Τζιοβανάκης, Γεωργιάδης, Καμπούρης, Τσενεκίδης, Ζανίκος, παίκτης υπό δοκιμή, παίκτης υπό δοκιμή.

ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΕΡΜΑΪΚΟ ΣΤΟ 90ΛΕΠΤΟ αγωνίστηκαν οι εξής: Παναγιωτίδης, Αγγελίδης, Μουζάκι, Τρόκας, Μπατακόιας, Χαραλαμπίδης, Βλαχόπουλος, Αθανασιάδης, Κράββαρης, Μπικιάρης Ρ, Ράντζα, Μπαλικτσής, Μαλιωτάς, Βαλαής, Πασιαρδής, Παχούμης, Κυριακίδης, Σιούτας, Νιζάμης, Χατζηϊγνατιάδης, Μαρούδας, Αναστασιάδης, Φειδάκης, Ιωαννίδης.