Τελευταία Νέα:

ΕΠΣΜ: Tα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής 12/5/19

Αποτέλεσμα εικόνας για αποτελεσματα επσμ
Tα Κυριακάτικα αποτελέσματα (12/5/19) της ΕΝΩΣΗΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ (ΕΠΣΜ) έχουν ως εξής:


Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 
PLAY OFF(1η αγωνιστική)
—————————————
Θερμαϊκός Θέρμης – Φοίνικας Πολίχνης 1-1 ΤΕΛΙΚΟ (90+4 πεν. / Πολίτης )
Καμπανιακός – Ιάσων Αυγής 1-1 ΤΕΛΙΚΟ (Ιορδανίδης 35′ / 80′)

Α1 ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 
PLAY OUT(1η αγωνιστική)
—————————————
Θύελλα Περιστερώνα** – ΑΕ Ευόσμου 2-3 ΤΕΛΙΚΟ (Πλατάκης 62′ πεν., Παυλίδης 68′ / Μπουλαλάς 2′, Πολυκάπορφ 45′ πεν., 74′)
(**Δύο αποβολές για τη Θύελλα, ο Χατζηλάρι και ο Μπλόσμι)
Ηρακλής Αμπελοκήπων* – ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας* 0-0 
Έπιασε ο Μπογδάνος το 4ο πέναλτι του Ηρακλή, Απέκρουσε το 4ο πέναλτι του ΠΟΜ ο Παπαθανασίου, Έπιασε 2ο πεναλτι ο Μπογδάνος)
(*Με δέκα παίκτες ο Ηρακλής μετά την αποβολή του Τσεκερίδη στο 62′, αλλά και ο ΠΟΜ μετά την αποβολή του Πούλιου στο 66′)


Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 1ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OFF(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
Δόξα Ελπίδας – Εθνικός Μαλγάρων 1-2 ΤΕΛΙΚΟ
Γήπεδο: Δημ. Ευόσμου (πλαστικό) – ώρα: 17.30
Ομόνοια Σταυρούπολης – Οδυσσέας Κορδελιού  1-1 ΤΕΛΙΚΟ
Γήπεδο: Άνω Ηλιούπολης (πλαστικό) – ώρα: 11.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OFF(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
ΑΕ Αμπελοκήπων – Ατλας Αμπελοκήπων Μενεμένης 0-3 ΤΕΛΙΚΟ (Βάνης 38′ πεν.)
Γήπεδο: Δημ.Αμπελοκήπων (πλαστικό) – ώρα: 17.30
ΜΑΣ Αγχιάλου – ΑΜΣ Νικόπολη 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Γήπεδο: Αγχιάλου – ώρα: 17.30

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 2ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OUT(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
Μακεδονικός Μοναστηρίου – Φίλιππος Ελεούσας 2-2 (4-5 στα πέναλτι)  ΤΕΛΙΚΟ
Γήπεδο: Μοναστηρίου – ώρα: 17.00
Εθνικός Μετεώρων – Μαγνησιακός 1-0 ΤΕΛΙΚΟ
Γήπεδο: Μετεώρων – ώρα: 17.00

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OFF(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
Νίκη Ηρακλείου – Κεραυνός Αγίου Παύλου 0-2 ΤΕΛΙΚΟ
Γήπεδο: Ηρακλείου – ώρα: 17.30
Ακαδ. Ποδ. Νεάπολης – Νίκη Ευκαρπίας 2-1 ΤΕΛΙΚΟ  ( / Γιαμπολδάκης Η. 74′, Ζιγκόλης 79′)
Γήπεδο: Μακεδονικού – ώρα: 17.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 3ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OUT(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
Μ. Αλέξανδρος Μελισσοχωρίου – Αισχύλος Ωραιοκάστρου 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Γήπεδο: Ασσήρου – ώρα: 17.00

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OFF(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
Νέστωρ Οσσας – Ποντιακός Πολυδενδρίου 3-1 ΤΕΛΙΚΟ
Εθνικός Λαγυνών – Δόξα Ασσήρου 1-2 ΤΕΛΙΚΟ  
Γήπεδο: Λαγυνών – ώρα: 17.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 4ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OUT(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
Δράση Αρδαμερίου – Αρης Ξηροποτάμου 1-1 (4-3 στα πέναλτι)
Γήπεδο: Αγίου Βασιλείου – ώρα: 17.00

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OFF(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
Ατρόμητος Αγίου Αντωνίου – Κισσός Χορτιάτη 2-0 ΤΕΛΙΚΟ
Γήπεδο: Αγίου Αντωνίου – ώρα: 17.30
Προοδευτική – ΑΕ Φαλήρου 4-1 ΤΕΛΙΚΟ
Γήπεδο: Τριανδρίας – ώρα: 17.30

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 5ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OUT(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
Ελπίδες Θερμαίκού Θέρμης – Πέρα 0-1 ΤΕΛΙΚΟ

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OFF(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
Δόξα Τριλόφου – Φοίνικας Καλαμαριάς 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αχιλλέας Περαίας* – ΑΕ Χαριλάου – Αγιος Ελευθέριος  3-0 ΤΕΛΙΚΟ (Κουμπατίδης 53′, Πετρίδης 60′, 73′) (Αποβλήθηκε ο Ζηλιαχόβαλης στο 87′)

Β ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ – 6ος ΟΜΙΛΟΣ 
(ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ) – PLAY OUT(1η αγωνιστική)
—————————————————————–
ΑΕ Μαρτίου – Αργοναύτης Καλαμαριάς 0-3 ΤΕΛΙΚΟ

Δεν υπάρχουν σχόλια